جنگ و ویرانی، میراث 18 سال سیاست امریکا در کشور

20 سنبله 1398      1141     اخبار / لیکنی

جنگ ۲۸ ساله ایالات متحده در افغانستان جان ۱۳۹ هزار نظامی و غیر نظامی و بیش از ۳۹۰۰ نیروی امریکایی را گرفته است...

با وقوع حادثه 11 سپتمبر در سال 2001 عیسوی امریکا به بهانه مقابله با تروریست جنگ گسترده ای را در کشور آغاز کرد که حاصل آن کشتار ملکیان و مردم بی گناه کشور طی 18 سال گذشته بوده است.

به گزارش شهادت به نقل ازویبسایت تروث اوت، درآستانه هژدهمین سالگرد ۱۱ سپتمبر ۲۰۰۱ قرار داریم که حملات غیر قانونی و غیر مشروع امریکا به افغانستان را در برداشت. امریکا، به بهانه مقابله با تروریزم و از قدرت برکنار کردن طالبان، که اسامه بن لادن رهبر القاعده را پناه داده بود، به افغانستان حمله کرد.
اما در حال حاضر شاهد لغو مذاکرات صلحی استیم که میان طالبان و امریکا به مدت یک سال زمان را در بر گرفت!

حمله نیروهای نظامی امریکا به افغانستان باعث شد تا منشور سازمان ملل را نقض کرده و این امر را موظف می کند که کشورها اختلافات خود را به گونه مسالمت آمیز حل و فصل کنند.هیچ یک از قطعنامه ها اجازه حمله به افغانستان را نداده بود.

از وقوع حادثه ۱۱ سپتمبر تا کنون، جرج بوش پسر به طور غیر قانونی به چندین کشور حمله نموده و بمباردمان های بسیار و کشتار فراوانی را در چندین کشور به راه انداختند.

جنگ ۲۸ ساله ایالات متحده در افغانستان جان ۱۳۹ هزار نظامی و غیر نظامی و بیش از ۳۹۰۰ نیروی امریکایی را گرفته است.این در حالی است که وضعیت افغانستان وخیم تر از روز گذشته اش می شود.

ایالات متحده بیش از یک ترلیون دالر را در افغانستان از سال ۲۰۰۱ تا فی الحال مصرف کرده است. در تمام محافل سیاسی در ایالات متحده این جمله بسیار زیاد سر زبان ها است ایالات متحده از مدت ها پیش در افغانستان شکست خورده است!

 

در صفحات اجتماعی شریک سازید
ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید